İade politikanız nedir?

Her ürünümüz el yapımı olduğundan sadece ölçüsel ve yapısal kaynaklı sorunlarda iade kabul edilmektedir.


Yurt dışına ve posta kutularına gönderide bulunuyor musunuz?

Firma olarak nakliye politikamız EXW yani iş yeri teslimidir. Bunun dışında müşterinin isteği olursa gümrük, paketleme, nakliye ve sigorta ücretlerini üstlenmesi durumunda aracı kurum yada firmalardan teklif alınabilir.


Müşteri hizmetleriniz var mı?

Elbette! Hafta içi 09:00-17:00 mesai saatleri içinde sizlere yardıma hazırız.

 


Beton ile ile alakalı temel bilgiler nedir?

Beton su, bağlayıcı madde ve dolgu maddesinden oluşur. Bağlayıcı madde çimentodur. Dolgu malzemesi için kum, çakıl, taş benzeri malzemeler kullanılabilir. Normal beton tozuma, dökülme, kırılma, rötre çatlakları, kılcal çatlaklar, su geçirgenliği ve daha birçok sıkıntı ile karşılaşılması muhtemeldir ve kimse yaşam alanında toz istemez. İşte burda G(f)rc betonlar hayatımıza giriyor. Tozumayan istenilen formda üretilebilir ve %100 geri dönüşümlü doğaya saygılı , el emeği ve her biri eşsiz beton tezgahlar yada evyeler önceden bir kalıp yardımıyla hazırlanıp mutfağa yerleştirilebileceği gibi, doğrudan mutfak dolaplarının üzerine yerinde döküm de yapılabilir.
Beton ürünler kesinlikle kimyasallarla değil sabun ve nemli bir bezle silinmelidir.


Betonun diğer ürünlere göre avantajları nelerdir?

Daha önce de söz ettiğimiz gibi beton ürünlerin sağlamlığı en büyük özelliklerindendir. İş beton görünümüne gelince sadece endüstriyel görünümüyle farklılık yaratmakla kalmaz. Betonu  dilediğiniz formda kullanabilirsiniz.
Beton lafı geçiyor diye evinizin bir şantiye gibi görüneceğini sanmayın. Beton farklı renklerde, doğal taşlarınkine benzer desenlerde tasarlanabilir. Evdeki diğer beton ögeler ile, örneğin zeminle birbirini tamamlayacak tasarımlar yapılabilir.
beton tezgah kolayca modern bir mutfağın odak noktası olabilir. Betonu kendi zevkinize göre özelleştirebilirsiniz. Her hangi bir renk ve doku seçebilirsiniz. Beton malzeme dekorasyonda cam, kiremit ve mermer gibi birçok farklı malzeme ile kolayca bir araya getirilebilir. Göze hoş gelen görünümünün yanı sıra enerji tasarrufu da sağlar. Ev ısısı yükseldiğinde beton sıcaklığı çeker ve evdeki sıcaklık düştüğünde ısıyı geri verir.
Beton tezgahlara kendi isteğinize göre evye  damlalık, niş benzeri eklemeler yaptırabilirsiniz. Her tezgah özel olarak tasarlandığından tamamen mutfağınızın, banyonuzun ihtiyaçları doğrultusunda bir tezgah, evye ve lavabo imal edilmesi mümkün olur. Radyasyon oranı mermer ve granitlerden çok daha düşük olması, zararlı kimyasal içermediğinden sağlık açısından da bir alternatif teşkil eder.


Dezavantajı var mı?

Elbette! Beton kusursuz bir malzeme değildir. Onu bize yakın yapan şeyde bu değil mi? Özellikle yerinde döküm yapıldığında kürleme ve yerleştirme nedeniyle beton tezgah üzerinde saç teli inceliğinde çatlaklar görülebilir. Çatlaklar genellikle yüzeyseldir. Ufak tefek delikler, lekeler olabilir bunlar onun karakterini oluşturan şeylerdir.
Kullanım ve bakımı zahmet vermez.

 


Leke oluşurmu?

Tüm ürünlere leke koruyucu uygulanmaktadır. Mermer, granit gibi doğal yüzeylerde yaşanan sorunlara karşın betonun yüzeyi çok daha kolay tekrar işlenebilir, parlatılabilir ve acid stain ile yeni renk ve dokuya kavuşabilir. Beton mutfak tezgahlarının en büyük dezavantajı yüzey bakımı gerektirmesidir. Kaya gibi sağlam beton malzeme, mutfağa girince hassaslaşır. Her şeyden önce hem betonu oluşturan maddelerin gıdalara bulaşmaması hem de gözenekli betonun sıvıları emmemesi ve lekelenmemesi için, sağlığa zararsız bir beton yüzey koruyucu kullanılması gerekir. Özellikle güneş alan mutfaklarda koruyucu malzemenin güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması önemlidir.
Bu koruyucu malzeme birkaç yılda bir yenilenmelidir.(Koruyucu kullanımı müşteri isteğine bağlıdır.)


Sıcaklık sorun yaratırmı?

Her doğal malzemede olduğu gibi ürünümüzde sıcaktan etkilenebilir. Koruyucu tabakalar bozulabileceğinden, tezgaha çok sıcak sıvı ya da kap deydirilmemelidir. Altlık kullanılmalıdır.


Çizilirmi?

Kesilmeye karşı dayanıklıdır. İz oluşabilir(çelik bile çizilebilir, giderilebilir).(Tezgah üzerinde kesme tahtasız bıçak kullanılmamalıdır.)

 


Kusurlar ve çatlaklar ?

Muhtemelen oluşabilir ama her zaman değil. Bu betonun doğal büzülmeye karşı verdiği tepkinin sonucudur. Beton sizinle yaşayan bir malzemedir. İnce çatlaklar küçük kusurlar her beton ürününü benzersiz kılar. Unutmayın bu kusur değil tarzının karakterine kattığı güzelliktir.